Vážený priatelia, pozývame vás na našu novú web stránku, na ktorej nájdete kompletné informácie -možnosti ubytovanie v našom areáli, ponuka stravovania, splav Dunajca na pltiach a raftoch, školské výlety, firemné akcia, oslavy a veľa iného - RESORTPLTNIK.SK
Plte - Dunajec - Pieniny
plte-dunajec

Chcete zažiť príjemné chvíle v Pieninách - v kraji pltníkov a lietajúceho mnícha Cypriána?

Voľný čas

Turistika a šport

Pieninský národný park ponúka radu turistických trás v prekrásnej prírode, ktoré svojou dĺžkou a obtiažnosťou môžu využívať návštevníci podľa svojej fyzickej dispozície. To isté platí pre cykloturistiku, ktorá množstvom, rozmanitosťou a rôznorodou náročnosťou uspokojí každého cykloturistu. Bezprostredná blízkosť rieky Dunajec dovoľuje absolvovať aj vodné športy ( kanoe, rafty, kajaky...) .
V areáli penziónu sa nachádza multifunkčné športové ihrisko (futbal, tenis, volejbal, basketbal), stolný tenis, požičovňa bicyklov, raftov, lyží, kondičná dráha, detské ihrisko, paintball.

turistika a šport turistika a šport

Kultúrne pamiatky

Najväčšou atrakciou je Národopisné múzeum s kartuziánsko-kamaldulským kláštorom zo 14. storočia v Červenom Kláštore. Pozoruhodnou historickou pamiatkou je zrúcanina hradu Czorsztyn, ako aj zrekonštruovaný zámok v Niedzici, oba nachádzajúce sa v Poľsku, iba 5 km od hotela. V blízkom okolí sú aj ďalšie možnosti historických pamiatok ( Debno- drevený kostolík 15 km, Ľubovniansky hrad a skanzen 30 km, Levoča. Spišský hrad, Kežmarok, Spišská Sobota, ...).

kultúrne pamiatky kultúrne pamiatky

Multifunkčné športové ihrisko

V areáli penziónu sa nachádza multifunkčné športové ihrisko ( futbal, volejbal, tenis, basketbal...), detské ihrisko, kondičná dráha. V požičovni športových potrieb nájdete bicykle, rafty, kajaky, kanoe, lyže, lopty a iné športové pomôcky..

tenis tenis

Plávanie

Iba 7 km vzdialená priehrada za Poľskou hranicou poskytuje oddych i realizáciu množstva vodných športov. Po jazere sa môžete povoziť na vyhliadkovej lodi, vodných bicykloch alebo člnoch. Ideálne miesto pre milovníkov surfovania na vode. Návštevníci môžu tiež využiť termálne kúpaliská ( Vyšné Ružbachy 35 km, Vrbov 40km, Poprad – Aquacity 50 km).

plávanie plávanie


Pieninský národný park je súčasťou trojuholníka: Vysoké Tatry – Slovenský raj – Pieninský národný park, takže klienti môžu v týchto vychýrených centrách turizmu, ktoré sú v dosahu 50 – 60 km absolvovať všetky atrakcie formou fakultatívnych výletov.


Fotogaléria